Sign in

Create account Reset password

Beverage Ingredients

Enjoy our wide range of beverages including tea bags, drinking chocolate, frappes, smoothies, and milkshakes from great brand names such as Caffe Roma, Tetley, Twinings and more. 

Portion Scoop 30ml

rating 27 reviews

£0.50
(£0.60 inc VAT)

Lakeland Semi Skimmed Milk 1L

rating 0 reviews

£1.99
£0.20 per 100ml

Lakeland Whole Milk 1L

rating 0 reviews

£1.99
£0.20 per 100ml
BBD Sept 2026

Premium Tomato Soup 73mm Vending Incup (25)

rating 1 reviews

£1.99
£4.59 (save 57%)

Glebe Farm Pure Oaty Milk (1 Litre)

rating 1 reviews

£2.09
PROMO

Twinings Assam Envelope Tea - 20

rating 4 reviews

£2.34
£2.59 (save 10%)

Polot 1882 Lemon Juice 70cl

rating 0 reviews

£2.95
(£3.54 inc VAT)

Caffe Roma Vending Whitener 500g

rating 16 reviews

£2.69
£0.54 per 100g

Twinings Lemon & Ginger Infusion - 20

rating 4 reviews

£2.79

Twinings Cranberry and Raspberry Infusion - 20

rating 3 reviews

£2.79

Twinings Pure Camomile Infusion - 20

rating 2 reviews

£2.79

Twinings Strawberry and Raspberry Infusion (20)

rating 2 reviews

£2.79

Clipper English Breakfast Envelope Tea (25)

rating 4 reviews

£2.89

Bubble Tea / Boba Tea Ladle

rating 0 reviews

£2.95
(£3.54 inc VAT)

Polot 1882 Lime Juice 70cl

rating 0 reviews

£3.50
(£4.20 inc VAT)
£0.35 per 70ml

Twinings Pure Green Tea Infusion - 20

rating 1 reviews

£2.99

Clipper Earl Grey Envelope Tea (25)

rating 4 reviews

£2.99

Clipper Organic Green Tea Envelope Tea (25)

rating 8 reviews

£2.99

Clipper Organic Peppermint Envelope Tea (25)

rating 7 reviews

£2.99

Clipper Organic Chamomile Envelope Tea (25)

rating 5 reviews

£2.99

Caffe Roma Vending Cappuccino Topping 500g

rating 9 reviews

£2.99
£0.60 per 100g

Tetley Raspberry & Pomegranate Tea (25)

rating 25 reviews

£2.99

Tetley Decaf Tea (25)

rating 2 reviews

£2.99

Tetley Earl Grey Tea (25)

rating 1 reviews

£2.99

Tetley Green Tea (25)

rating 1 reviews

£2.99

Tetley Green Tea Lemon (25)

rating 2 reviews

£2.99

Tetley Lemon & Ginger Tea (25)

rating 3 reviews

£2.99

Tetley Mint Tea (25)

rating 5 reviews

£2.99

Comelle Thick Shake (1 Litre)

rating 2 reviews

£3.34

Millac Gold Whipped Topping Aerosol (500g)

rating 2 reviews

£3.79
£0.76 per 100g

Clipper Organic Lemon And Ginger Envelope Tea (25)

rating 5 reviews

£3.49

Twinings English Breakfast Decaffeinated Envelope (20)

rating 9 reviews

£3.49

PG Tips White Tagged Tea 73mm Vending Incup (25)

rating 2 reviews

£3.49

Paper Smoothie Straws - Green Stripe (250)

rating 5 reviews

£3.50
(£4.20 inc VAT)

Clipper Organic Berry Burst Envelope Tea (25)

rating 8 reviews

£3.59

Clipper Organic Decaffeinated Envelope Tea (25)

rating 6 reviews

£3.59

Caffe Roma Vending Chocolate 1kg

rating 16 reviews

£3.99
£0.40 per 100g

Caffe Roma Granulated Skimmed Milk 500g

rating 7 reviews

£3.99
£0.80 per 100g

Caffe Roma Strawberry Milkshake Powder 500g

rating 4 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Caffe Roma Chocolate Milkshake Powder 500g

rating 5 reviews

£4.49
£0.90 per 100g
PROMO

Twinings Full English Breakfast Pyramid Tea (15)

rating 2 reviews

£3.99
£4.49 (save 11%)

Classic Creemchoc Vending Chocolate (1kg)

rating 0 reviews

£4.19
£0.42 per 100g

Milfresh Silver Skimmed Milk Powder Granules 500g

rating 38 reviews

£4.29
£0.86 per 100g

UHT Whole Milk Portions (120 pots)

rating 50 reviews

£4.99

Twinings Everyday Envelope Tea - 50

rating 10 reviews

£4.49

Premium Hot Chocolate 73mm Vending Incup (25)

rating 5 reviews

£4.49

Twinings Refresh Double Mint Tea (15)

rating 4 reviews

£4.49

Galaxy Vending Hot Chocolate 750g

rating 14 reviews

£4.49
£0.60 per 100g

Caffe Roma Vanilla Milkshake Powder 500g

rating 8 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Caffe Roma Chocolate Frappe Powder 500g

rating 5 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Caffe Roma Vanilla Frappe Powder 500g

rating 13 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Caffe Roma Unflavoured Frappe Powder 500g

rating 10 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Caffe Roma Strawberry Frappe Powder 500g

rating 5 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Caffe Roma Unflavoured Milkshake Powder - 500g

rating 6 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Lakeland Dairy Instant Aerosol Cream (500g)

rating 2 reviews

£4.49
£0.90 per 100g

Mega Marshmallows (750g)

rating 1 reviews

£5.29

Nescafe Gold Blend 73mm Vending Incup White Coffee (25)

rating 5 reviews

£4.59

UHT Semi Skimmed Milk Portions (120 pots)

rating 130 reviews

£4.99

Cappuccino K 73mm Vending Incup Coffee (25)

rating 4 reviews

£4.69

Plant-based Cream Alternative (1L)

rating 1 reviews

£4.89

Tate & Lyle White Rough Cut Sugar Cubes (1kg)

rating 5 reviews

£4.99
£0.50 per 100g

Tate & Lyle Brown Rough Cut Sugar Cubes (1kg)

rating 2 reviews

£4.99
£0.50 per 100g

Milfresh Gold Skimmed Milk Powder Granules 500g

rating 14 reviews

£5.29
£1.06 per 100g

AMOR Spiced Chai Syrup 75cl

rating 8 reviews

£4.99
£0.67 per 100ml

Milfresh Superior Hot Chocolate 1KG

rating 12 reviews

£4.99
£0.50 per 100g

Classic Vending Leaf Tea (1kg)

rating 1 reviews

£4.99

Mactop Traditional Cream Alternative 1L

rating 7 reviews

£5.19

MONIN Puree & Sauce Pump

rating 4 reviews

£5.25
(£6.30 inc VAT)

Caffe Roma Original Hot Chocolate Powder 1kg

rating 18 reviews

£5.99
£0.60 per 100g

Millac Gold Double Cream 1L

rating 1 reviews

£5.53
£0.55 per 100ml

Simply Blackberry and Blueberry Smoothie Mix 1L

rating 3 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100 ml

Simply Exotic Fruits Smoothie Mix 1L

rating 3 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100 ml

Simply Mango Smoothie Mix 1L

rating 5 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100 ml

Simply Strawberry Smoothie Mix 1L

rating 3 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100 ml

Simply Strawberry and Banana Smoothie Mix 1L

rating 1 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100ml

Simply Pineapple and Passion Fruit Smoothie Mix 1L

rating 0 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100ml

Simply Mango and Passion Fruit Smoothie Mix 1L

rating 0 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100 ml

Polot 1882 Yuzu Cordial 70cl

rating 0 reviews

£6.50
(£7.80 inc VAT)
£0.65 per 70ml

Polot 1882 Pink Grapefruit Cordial 70cl

rating 0 reviews

£6.50
(£7.80 inc VAT)
£0.65 per 70ml

Polot 1882 Lime Cordial 70cl

rating 0 reviews

£6.50
(£7.80 inc VAT)
£0.65 per 70ml

Polot 1882 Blood Orange Cordial 70cl

rating 0 reviews

£6.50
(£7.80 inc VAT)
£0.65 per 70ml

Polot 1882 Tangerine Cordial 70cl

rating 0 reviews

£6.50
(£7.80 inc VAT)
£0.65 per 70ml

Simply Summer Fruits Smoothie Mix 1L

rating 0 reviews

£5.95
(£7.14 inc VAT)
£0.60 per 100 ml

Caffe Roma White Hot Chocolate Powder 1kg

rating 33 reviews

£5.99
£0.60 per 100g
MOST POPULAR

AMOR Dark Chocolate Topping Sauce (1kg)

rating 1 reviews

£6.99
£0.70 per 100g
MOST POPULAR

AMOR Caramel Topping Sauce (1kg)

rating 2 reviews

£6.99
£0.70 per 100g

AMOR Salted Caramel Topping Sauce (1kg)

rating 1 reviews

£6.99
£0.70 per 100g

Mactop Extra Cream Alternative 1L

rating 4 reviews

£5.99
PROMO

Polot 1882 Rose Tonic 500ml

rating 0 reviews

£5.99
£0.60 per 50ml
£9.50 (save 37%)
PROMO

Polot 1882 Lime Tonic 500ml

rating 0 reviews

£5.99
£0.60 per 50ml
£9.49 (save 37%)
PROMO

Polot 1882 Bitter Orange Tonic 500ml

rating 0 reviews

£5.99
£0.60 per 50ml
£9.49 (save 37%)
PROMO

Polot 1882 Yuzu & Cherry Tonic 500ml

rating 0 reviews

£5.99
£0.60 per 50ml
£9.50 (save 37%)
PROMO

Polot 1882 Lemon Tonic 500ml

rating 0 reviews

£5.99
£0.60 per 50ml
£9.49 (save 37%)

Van Houten VH10 Vending Hot Chocolate (1Kg)

rating 1 reviews

£6.49
£0.65 per 100g

Twinings English Breakfast Envelope Tea - 50

rating 8 reviews

£6.49

Twinings Earl Grey Envelope Tea - 50

rating 9 reviews

£6.49

Le Royal 'Choco' Vending Hot Chocolate (1Kg)

rating 24 reviews

£6.49
£0.65 per 100g

Tate & Lyle White Sugar Sticks 1000 x 2.5g

rating 16 reviews

£7.49

Sweetbird Chai Syrup 1L

rating 1 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

MONIN Caramel Sauce 500ml

rating 19 reviews

£7.29
£1.46 per 100ml

MONIN Dark Chocolate Sauce 500ml

rating 8 reviews

£7.29
£1.46 per 100ml

Milk In A Stick - Semi-Skimmed (240 sticks)

rating 65 reviews

£7.49

AMOR Strawberry Topping Sauce (1kg)

rating 1 reviews

£6.99
£0.70 per 100g

MONIN Salted Caramel Sauce 500ml

rating 10 reviews

£7.29
£1.46 per 100ml

Clipper Everyday Fairtrade String & Tag (100)

rating 6 reviews

£7.29

Zuma Matcha Green Tea (100g)

rating 4 reviews

£7.29

Compostable Boba Straws (125 Pack)

rating 2 reviews

£7.45
(£8.94 inc VAT)

Tate & Lyle Brown Sugar Sticks 1000 x 2.5g

rating 9 reviews

£7.49

Sweetbird Peach Iced Tea Syrup 1L

rating 8 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

Sweetbird Raspberry Iced Tea 1L

rating 3 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

Sweetbird Passionfruit Lemon Iced Tea Syrup 1L

rating 5 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

Sweetbird Jasmine Lime Iced Tea Syrup 1L

rating 3 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

Tate & Lyle Sweetener Stick Sachets (1000 x 0.5g)

rating 5 reviews

£7.49

AMOR White Chocolate Topping Sauce (1kg)

rating 0 reviews

£7.49
£0.75 per 100g

Sweetbird Cucumber & Mint Iced Green Tea Syrup 1L

rating 4 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

Sweetbird Original Iced Tea Syrup 1L

rating 1 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml

Sweetbird Watermelon Iced Green Tea Syrup 1L

rating 6 reviews

£7.49
£0.75 per 100ml
PROMO

Twinings Everyday String & Tag Tea 100

rating 3 reviews

£7.64
£8.49 (save 10%)

English Breakfast Tag & Envelope Tea - 250

rating 3 reviews

£7.99

Instant Powdered Creamer Sachets (250)

rating 10 reviews

£7.99

Mini Marshmallow Toppings 1kg

rating 28 reviews

£7.99

Tate & Lyle Fairtrade White Sugar Sticks 1000 x 2.5g

rating 10 reviews

£8.49

MONIN White Chocolate Sauce 500ml

rating 10 reviews

£7.99
£1.60 per 100ml

Caffe Roma Vending Coffee 300g

rating 3 reviews

£7.99
£2.66 per 100g

Champion Soya Milk Portions (80 pots)

rating 3 reviews

£7.99

AMOR Fruit Puree - Passion Fruit 75cl

rating 1 reviews

£9.49
£1.27 per 100ml

AMOR Chocolate and Hazelnut Topping Sauce (1kg)

rating 1 reviews

£7.99
£0.80 per 100g

MONIN Peach Tea Concentrate Syrup 1L

rating 5 reviews

£8.99
£0.90 per 100ml

Tate & Lyle Fairtrade Brown Sugar Sticks 1000 x 2.5g

rating 11 reviews

£8.49
AUTUMN PROMO

Simply Luxury White Chocolate Sauce 1kg

rating 2 reviews

£8.54
£0.85 per 100g
£8.99 (save 5%)

Simply Salted Caramel Topping Sauce 1kg

rating 4 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Cafe Maid Luxury Creamer (120 pots)

rating 64 reviews

£8.79
BBD Sept 2026

Premium Tomato Soup 73mm Vending Incup (6 x 25)

rating 2 reviews

£8.94
£24.99 (save 64%)

Polot 1882 Strawberry Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Blue Raspberry Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Cola Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Orange Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Strawberry Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Blue Raspberry Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Cola Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Orange Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Sour Cherry Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Lemon Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Mint Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Sour Cherry Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Lemon Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Mint Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Blue Tropical Slush Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml

Polot 1882 Blue Tropical Granita Mix 2L

rating 0 reviews

£8.95
(£10.74 inc VAT)
£0.45 per 100ml
MOST POPULAR

AMOR Fruit Puree - Strawberry 75cl

rating 0 reviews

£9.49
£1.27 per 100ml

Simply Caramel Sauce 1kg

rating 4 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Cherry Sauce 1kg

rating 12 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Bubblegum Topping Sauce 1kg

rating 0 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Milk Chocolate Sauce 1kg

rating 4 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Chocolate Hazelnut Sauce 1kg

rating 1 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Monin Chai Tea Concentrate 1L

rating 1 reviews

£8.99
£0.90 per 100ml

Simply Mint Sauce 1kg

rating 1 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Mango Topping Sauce 1kg

rating 0 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Raspberry Sauce 1kg

rating 1 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Strawberry Sauce 1kg

rating 3 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Simply Speculoos Topping Sauce 1kg

rating 0 reviews

£8.99
£0.90 per 100g

Glebe Farm Pure Oaty Milk (6 x 1 Litre)

rating 1 reviews

£9.29
£0.15 per 100ml

Twinings English Breakfast String & Tag - 100

rating 11 reviews

£9.49

Twinings Earl Grey String & Tag Tea (100)

rating 3 reviews

£9.49

Zuma Original Hot Chocolate 1kg

rating 2 reviews

£9.99
£1.00 per 100g

Galaxy Instant Chocolate 1kg

rating 3 reviews

£9.49
£0.95 per 100g

Glebe Farm Soya Milk (6 x 1 Litre)

rating 0 reviews

£9.49
£0.16 per 100ml

AMOR Fruit Puree - Mango 75cl

rating 0 reviews

£9.49
£1.27 per 100ml

AMOR Spiced Chai Latte (1kg)

rating 3 reviews

£9.99
£1.00 per 100g

Simply Vanilla Frappe Powder 1kg

rating 0 reviews

£9.49
£0.95 per 100g

Simply Toffee Frappe Powder 1kg

rating 0 reviews

£9.49
£0.95 per 100g

Simply Chocolate Frappe Powder 1kg

rating 0 reviews

£9.49
£0.95 per 100g

Simply Coffee Frappe Powder 1kg

rating 0 reviews

£9.49
£0.95 per 100g

Zuma Sauce Dispensing Pump

rating 3 reviews

£9.95
(£11.94 inc VAT)

AMOR Sauce Dispensing Pump

rating 0 reviews

£9.95
(£11.94 inc VAT)

VIVA Vanilla Ice Cream Flavour Milk (27 x 200ml)

rating 2 reviews

£10.29

VIVA Strawberry Flavour Milk (27 x 200ml)

rating 3 reviews

£10.29

VIVA Chocolate Flavour Milk (27 x 200ml)

rating 7 reviews

£10.29

VIVA Banana Flavour Milk (27 x 200ml)

rating 4 reviews

£10.29

VIVA Semi Skimmed Milk Cartons (27 x 200ml)

rating 13 reviews

£10.29

Glebe Farm Coconut Milk (6 x 1 Litre)

rating 1 reviews

£10.39
£0.17 per 100ml

Enjoy our wide range of beverages including tea bags, drinking chocolate, frappes, smoothies, and milkshakes from great brand names such as Caffe Roma, Tetley, Twinings and more. 

Age restricted items

restricted  AGE RESTRICTED

You must be over 18 to purchase some of our product range.

When you order age-restricted items, your delivery will automatically require age verification. You will be required to provide a suitable, valid ID to the driver.

Age validation is required during delivery.

Failure to provide valid ID will mean that your parcel is returned to us as undeliverable.

MISUSE: We reserve the right to cancel any orders for Nitrous Oxide (N2O) Cream Charger cartridges or cylinders if we suspect you intend to misuse them or are under 18.